Działania ograniczające ryzyko zakażenia przy wystawianiu certyfikatów kwalifikowanych

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną wszyscy jesteśmy zobowiązani do podejmowania wszystkich możliwych działań w celu ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii – również przy wystawianiu certyfikatów do podpisu kwalifikowanego.

W tym celu prosimy o przestrzeganie następujących zaleceń:

Przede wszystkim, jeśli upływa Ci termin ważności kwalifikowanego certyfikatu, ale:

 • Twój obecny certyfikat jest jeszcze ważny,
 • masz kartę (token) z certyfikatem i pamiętasz do niej PIN,
 • Twoje dane się nie zmieniły (nazwisko)

– ODNÓW CERTYFIKAT ONLINE.

Bez wychodzenia z domu, bez konieczności kontaktu z naszym Inspektorem.
W cenie niższej niż “odnowienie na nowej karcie”.

Odnowienie online zrealizujesz w następujący sposób:

 1. Kup kod do odnowienia online na 1, 2, 3, a nawet na 5 lat.
 2. Wykonaj odnowienie w programie PEM-HEART Odnowienie certyfikatów. (Instrukcja odnawiania certyfikatów)
  Zrób to koniecznie wtedy, gdy Twój obecny certyfikat jest jeszcze ważny !!! Jeśli przegapisz termin ważności, nie da się certyfikatu odnowić online.
  Możesz wykonać odnowienie nawet dużo wcześniej i zaznaczyć opcję, że nowy certyfikat ma być ważny odpowiednio później.

Pilnuj terminu ważności Twojego certyfikatu i nie pomijaj naszych maili przypominających o upływie tego terminu, bo jak Twój certyfikat utraci ważność, nie będzie już możliwości odnowienia go online.

Jeśli nie masz możliwości odnowienia online lub musisz zakupić nowy certyfikat/zestaw, przestrzegaj następującej procedury:

 1. Zobacz gdzie chcesz odebrać certyfikat (LISTA PUNKTÓW)
 2. Zadzwoń do wybranego punktu żeby się upewnić, czy będzie Cię mógł obsłużyć – w obecnym okresie mogą się ujawnić różne braki kadrowe i nie wszystkie punkty działają w podanych godzinach.
 3. Kup certyfikat na stronie WWW, wybierz odpowiedni zestaw (NOWE ZESTAWY lub ODNOWIENIE NA NOWEJ KARCIE), zapłać drogą elektroniczną lub przelewem tradycyjnym. Po potwierdzeniu płatności otrzymasz maila zatytułowanego “Twoje zamówienie zostało zrealizowane”.  Otrzymasz też maila z fakturą.
 4. Zadzwoń jeszcze raz do wybranego punktu, powiedz, że przyjdziesz i poproś o przygotowanie dokumentów. Koniecznie powiedz, że zapłaciłeś przez stronę WWW.
 5. Odbierz certyfikat w wybranym punkcie.

Dzięki przestrzeganiu tych zasad, Twoje spotkanie z naszym inspektorem będzie trwało nie więcej niż 5 minut, absolutnie ograniczając do minimum wszelkie związane z tym ryzyka.