Kim jesteśmy?

Centrum Certyfikacji Kluczy CenCert jest kwalifikowanym dostawcą usług zaufania. Funkcjonujemy w ramach firmy Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o. (grupa kapitałowa COMP S.A.). Oczywiście naszym głównym produktem jest podpis elektroniczny, ale w naszej ofercie Klient znajdzie także pieczęć elektroniczną, znaczniki czasu. Oferujemy również certyfikaty do Węzła krajowego, ale także karty i akcesoria do CEPiK.

Podstawą prawną świadczenia kwalifikowanych usług CenCert jest w szczególności eIDAS (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014) oraz ustawa o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej.

Gwarantujemy, że podpis elektroniczny CenCert jest bezpieczny, funkcjonalny i przyjazny użytkownikom.

Wszystkie kwalifikowane usługi zaufania (w tym usługa wystawiania certyfikatów kwalifikowanych, czyli podpis kwalifikowany, znakowania czasem oraz usługa wystawiania pieczęci elektronicznych w trybie zdalnym) podlegają regularnym audytom certyfikacyjnym na zgodność z eIDAS.

Cała działalność CenCert (zarówno usługi kwalifikowane, jaki i niekwalifikowane) podlegają regularnym audytom certyfikacyjnym na zgodność z normą zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001.

CenCert bazuje na ponad 25 letnim doświadczeniu firm COMP i ENIGMA w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego i systemów PKI. Wykorzystujemy nowoczesne technologie i rozwiązania informatyczne.  Pozwala nam to na dostarczanie zaawansowanych narzędzi służących do składania podpisu elektronicznego w środowiskach Windows, Mac OS i Linux. ENIGMA wdraża rozwiązania z zakresu podpisu elektronicznego i poufności m.in. w bankach, urzędach centralnych i ministerstwach. Współpracujemy także z jednostkami wojskowymi i komórkami organizacyjnymi NATO.

CenCert podpis elektroniczny

Podpis elektroniczny w codziennym biznesie jest zjawiskiem powszechnym i naturalnym, dlatego też już tak na stałe obecnym z przedsiębiorcami na całym świecie.

Dzięki internetowi kontrahenci wielu branż mogą ze sobą współpracować bez względu na  odległość. Dzieje się tak, ponieważ takie działania wspomaga między innymi e-podpis. Co za tym idzie pozwala to finalizować ważne przedsięwzięcia bezpośrednio zza swojego biurka i bez wychodzenia z biura.

Łatwo jest wyobrazić sobie sytuację, że kontrahenci chcą podpisać umowę, chociaż dla jednego siedzibą firmy jest np. Gdańsk, a dla drugiego Wrocław. Pocztowa, tradycyjna wymiana korespondencji zwykle trwa bardzo długo, całymi dniami, a czasami tygodniami. W związku z tym pomocnym staje się tutaj podpis kwalifikowany. Wystarczy użyć narzędzia jakim jest podpis elektroniczny. Całą sprawę możesz wtedy załatwić od ręki i dosłownie w dosłownie kilka minut! Takich ułatwiających życie zastosowań podpisu elektronicznego jest o wiele więcej.

Informacje o tym, gdzie i jak możesz wykorzystać podpis elektroniczny znajdziesz tutaj

e-podpis to główny produkt z oferty CenCert.

Sprawdź podpis elektroniczny CenCert.